2% pre klub
Linky
Pravidlá 2012
helbichova.sk

Trať Banská Bystrica - Vlkanová(2012-04-03 10:35:07)

Stavbu trate sme začali 23.7.2011 za podpory hlavného sponzora firmy HTMAS. V priebehu šiestich týždňov členovia klubu postavili takmer celú trať, ktorá má dĺžku 308m a dva povrchy, hlinený a betónový. Celá trať je ohraničená betónovými obrubníkmi. Zavlažovanie trate proti prachu zabezpečuje 9 výsuvných trisiek ktoré sú osadené v zemi a v obrubníkoch, vodou ich zásobujú tri čerpadlá z obrovskej studne uprostred areálu. Kryté depá z drevenej konštrukcie a vstavanými pultmi na modely majú kapacitou 20 až 25 jazdcov.

Prvé oficiálne otvorenie trate sa uskutočnilo 4. pretekom MSR 3.9.2011 ktoré až na pár detailov dopadlo úspešne. Po prvých jazdách a prvom preteku prišli ďalšie nápady ako trať ešte zdokonaliť, kde postaviť skoky a klopené zákruty. Postupne sa bude trať upravovať, vylepšovať a do budúcna sa počíta aj s úpravou pre iné kategórie ako je veľká mierka.

Základné informácie:

Dĺžka trate: 308m (merané stredom jazdného pruhu)
Šírka jazdných pruhov: 4,5m, zákruty 5 - 5,5m
zakryté boxy pre 20-25 jazdcov
rozvod elektriky v boxoch 14 ks
zavlažovanie trate Gardena Sprinkler systémom

Video trate

Z histórie predošlých tratí HCracingu a RC-teamu GO4SOUND

Koncom roka 2009 sme začali budovať trať v Banskej Bystrici nad Tulskou ul. Trať sme spustili do prevádzky v máji 2010. Odjazdili sa na nej 4 preteky z toho jeden preteky MSR. Celý rok 2010 bol bohatý na prívalové dažde a kvôli položeniu trate vo svahu nám vyplavilo 90% vrchnej vrstvy a zostali len ostré skaly ktoré veľmi drali a trhali pneumatiky.

Pred rokom 2009 sme postavili provizórnu tréningovú trať na UMB v B. Bystrici, nakoľko pozemok patrí MOSR naše aktivity boli dosť obmedzené a nemohli sa tam realizovať väčšie stavebné zákroky.