2% pre klub
O nás
Členovia klubu
Stanovy klubu
Členstvo v klube
Technika
Kategórie
Galérie
Linky
Pravidlá 2012
helbichova.sk

O nás(2011-09-25 17:55:52)

Klub vznikol v roku 2008 pod názvom RC Team GO4SOUND, ako sekcia Audio a Tuningového klubu GO4SOUND. Klub sa skladá z ľudí, ktorí majú niekoľko ročné skúsenosti s RC-autami. Sú medzi nami jadzdci, ktorí dosiahli veľmi dobré výsledky a aj tituly majstra Slovenska, ale aj úplne začínajúci, nováčikovia a aj víkendoví kaskadéri. Zo začiatku sme boli organizovaní ako rekreačný jazdci a jazdili sme si len pre zábavu s modelmi rôznych kategórií. Postupom času sa klub vykryštalizoval a zameranie je hlavne na veľké mierky 1:5, 1:6 off-road a Rally.

Pôvodne mal klub členov z Banskobystrického regiónu, no postupne sa klub rozrástol o členov z rôznych kútov Slovenska. V roku 2009 sa Klub a členovia zaregistrovali v ZMOSe (Zväz modelárov Slovenska) a zastrešil v tejto organizácii kategóriu LargeScale off-road. Po jednaní so ZMOS-om a ďalším Slovenským RC klubom ARC Revúca sme spustili od roka 2010 seriál Majstrovstiev Slovenska s postupom na majstrovstvá Európy v tejto kategórií.

Koncom roka 2009 sme začali budovať trať v Banskej Bystrici. Trať sme spustili do prevádzky v Máji 2010. Ale jej jedinečnosť položenia vo svahu je aj problémom odplavovania zeminy zo svahu a odhalovania ostrých skál na povrchu trate. V lete 2010 sme začali budovať ďalšiu trať v Šenkviciach a projektovať novú trať v Banskej Bystrici.

Potreby klubu v jednaní s organizáciami donútili klub uvažovať o samostatnom zastupovaní a preto aj za pomoci hlavného sponzora vzniklo nové samostatné a neziskové občianske združenie HC Racing, ktoré oficiálne vzniklo 31.12.2010.

Copyright © 2011 | All by pico | Valid XHTML | Valid CSS | rc-nitra.sk
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu. Kde sa aj dočítate prečo je tu toto otravné okienko.